STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Jako rodzice powinniśmy dbać o nasze Pociechy od samego początku. Tyczy się to również troski o zęby naszych Dzieci. W Denta-Med wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć! Dlatego też, od początku troszczymy się o zęby naszych najmłodszych Pacjentów.

 

Bardzo ważne jest, aby nasze Pociechy znalazły się pod właściwą opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Pozwoli to uniknąć skomplikowanego i nieraz kosztownego leczenia w dorosłym życiu.

 

Stomatologia dziecięca - dentysta KrakówProponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądeminstruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia. Dzięki takiej wizycie Dziecko z chęcią weźmie udział w następnej, nie obawiając się jednocześnie przeprowadzanych zabiegów.

 

 

Oferujemy zarówno zabiegi profilaktyczne (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie bruzd i szczelin) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałychPoza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach posiadamy również wypełnienia kolorowe stosowane w zębach mlecznych.

Nasz gabinet pozostaje we współpracy z lekarzem ortodontą, co pozwala na profilaktykę i leczenie wad zgryzu.

 

 

SEDACJA WZIEWNA (gaz rozweselający) w Denta-MedStomatologia dziecięca - dentysta Kraków

Często zdarza się, że dziecko odczuwa strach przed wizytą u dentysty. W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów umożliwiamy znieczulenie z użyciem gazu rozweselającego. Zabieg w sedacji jest możliwy dzięki urządzeniu, które wydziela tlen i podtlenek azotu. Ta mieszanka gazów jest całkowicie bezpieczna dla każdego Pacjenta. W efekcie, nasz mały Pacjent zachowuje same pozytywne wspomnienia z wizyty u dentysty. Podanie podtlenku azotu wprowadza dziecko w stan rozluźnienia i niweczy uczucie bólu. Podtlenek azotu to gaz, który nie uczula, nie podrażnia śluzówek, a także nie ma wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, Pacjent, który znajduje się pod wpływem działania gazu, zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

 

 

 

Stomatologia dziecięca - dentysta KrakówJak wygląda zabieg z gazem rozweselającym?

Zabieg z użyciem gazu rozweselającego można z powodzeniem stosować u Pacjentów powyżej 3 roku życia. Gaz rozweselający podawany jest za pomocą specjalnej maski nosowej. Dlatego tak ważne jest, aby Pacjent potrafił nawiązać kontakt i utrzymywał współpracę z lekarzem. Zabieg nie może być wykonywany wbrew woli dziecka, ponieważ zmniejsza to skuteczność znieczulenia i może być przyczyną głębszego urazu psychicznego do dentystów. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać mrowienie w dłoniach, stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, ale także stan lekkości, bądź ciężkości. Zaledwie po 10 - 15 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu ustaje całkowicie.

 

 

 

 

Maseczki zabiegowe - Jak używać? Kiedy kupić?

W naszym gabinecie dostępne są maseczki nosowe o różnych ciekawych zapachach (takich jak wanilia, czy guma balonowa) oraz w trzech różnych rozmiarach (S, M, L). Można je zakupić bezpośrednio przed wizytą u dentysty i używać przy każdym kolejnym zabiegu (są wielokrotnego użytku). W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów zalecamy zakup maseczki na kilka dni przed wizytą u stomatologa i wypróbowanie jej z dzieckiem razem w domu. Założenie maseczki na nos malucha i wspólne ćwiczenia połączone z prostą czynnością oddychania przez nos sprawiają, że nasz mały Pacjent przyzwyczaja się do maseczki, nie boi się, gdy dentysta zakłada mu ją na nos ponownie podczas zabiegu, a także podświadomie przygotowuje się do wizyty. Takie proste ćwiczenia domowe można połączyć z rozmowami z naszym maluchem o spotkaniu z dentystą. Dzięki ćwiczeniom wykonanym w domu, nasz mały Pacjent będzie doskonale przygotowany do wizyty u stomatologa. A uczucie strachu zastąpi ciekawość i chęć współpracy z dentystą.

 

Koszt maseczki nosowej: 35 zł 

Koszt zabiegu w sedacji wziewnej (z gazem rozweselającym): 190 zł + opłata za wykonany zabieg stomatologiczny

 

Przeciwwskazania (zarówno dla małych, jak i dorosłych Pacjentów):

 

Serdecznie zapraszamy naszych Najmłodszych Pacjentów do zgłębienia tajemnic kliniki Denta - Med i poznania przyjaznych Dzieciom specjalistów.