• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej, nasza klinika zajmuje się leczeniem i zapobieganiem próchnicy, leczeniem endodontycznym (popularnie określanym jako kanałowe), a także stomatologią estetyczną, leczeniem zmian na błonach śluzowych jamy ustnej oraz leczeniem ubytków u najmłodszych Pacjentów.


Próchnica jest określana jako choroba twardych tkanek zęba, takich jak szkliwo i zębina.

Nieleczona prowadzi do stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Z drugiej strony, jeżeli jest wykryta we wczesnym stadium może ulec zatrzymaniu, na skutek procesów remineralizacyjnych.


W Denta - Med przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne oraz leczenie i rekonstrukcje zniszczonych, wskutek próchnicy lub urazów, zębów.


Zabiegi wykonujemy pod skutecznym znieczuleniem, które jest bezpieczne zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, Pacjentów z chorobami serca, jak i innych.

 

 

W ramach zabiegów Stomatologii Zachowawczej wykonujemy:

  • Profilaktykę próchnicy u dzieci i dorosłych: lakowanie, lakierowanie;

  • Leczenie próchnicy: wypełnienia;

  • Stomatologia estetyczna: licówki, rekonstrukcje, odbudowa na włóknie szklanym;

  • Wybielanie zębów;

  • Leczenie nadwrażliwości;

  • Usuwanie złogów nazębnych ultradźwiękami, piaskowanie;

  • Endodoncję, czyli chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych oraz prawidłowe ich wypełnienie.

 

 

Lekarze

lek.stom. Agnieszka Małek - Łopatka

Kierownik ds. medycznych Denta-Med

lek.stom. Małgorzata Spiechowicz
specjalista stomatologii zachowawczej

dr n. med. Małgorzata Kantorowicz
specjalista periodontologii

poznaj mnie

Dyplom lekarza stomatologa uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją oraz stomatologią dziecięcą. Interesuje się również protetyką. W chwilach wolnych od pracy lubi podróżować albo oglądać filmy.

poznaj mnie

Absolwentka stomatologii na Akademi Medycznej w Krakowie. Posiada specjalizację ze stomatologii ogólnej. W Całodobowym Centrum Stomatologii Denta-Med jest z nami od szesnastu lat. Jej hobby to podróże, teatr, opera oraz dobra książka.

poznaj mnie

Asystent w Katedrze Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom ukończenia kierunku Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskała w 2008 roku. Posiada tytuł specjalisty periodontologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP). W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 2009 roku i opiekuje się Pacjentami wymagającymi specjalistycznego leczenia periodontologicznego – chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Prywatnie uwielbia wypoczywać aktywnie – uprawiając turystykę pieszą lub jeżdząc na rolkach. Chętnie oddaje się także pasji kulinarnej.

lek.stom. Magdalena Stworzewicz

lek.stom.  Agnieszka Urbańska

lek.stom. Małgorzata Żak

poznaj mnie

Ukończyła w 1995 roku Wydział Stomatologii na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Praktykę w zawodzie odbyła w Hamburgu, pod okiem doświadczonego lekarza stomatologii estetycznej. Od 1997 roku prowadzi praktykę dentystyczną z ukierunkowaniem na stomatologię estetyczną. Posiada biegłą znajomość języka niemieckiego i angielskiego.

poznaj mnie

W 2009 roku ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny na Śląskiej Akademii Medycznej. Główną jej stomatologiczną pasją jest endodoncja mikroskopowa i rozwiązywanie trudnych przypadków endodontycznych. Pani Doktor jest bardzo zaangażowana w pracę, każdy zabieg wykonuje z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. W codziennej pracy wykazuje się dużą empatią, stara się w jasny i przystępny sposób wytłumaczyć każdemu Pacjentowi skomplikowane leczenie, dzięki czemu każda wizyta przebiega w bezstresowej atmosferze. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach. Wolny czas spędza aktywnie, unikając nieefektywnego siedzenia na kanapie.

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum w Krakowie. Studia ukończyła w 2008 roku. Następnie odbyła staż w 5 Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Zawsze aktywnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach z zakresu endodoncji i stomatologii zachowawczej. Cechuje ją profesjonalizm, życzliwość i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. Posiada wyjątkową umiejętność zjednywania sobie Pacjentów – szczególnie tych najmłodszych. Jej pasje to podróże i poznawanie nowych miejsc.

 

lek.stom. Urszula Zajączkowska

lek.stom. Ewa Majcher

lek.stom.  Piotr Pochopień

poznaj mnie

W 2013 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jej zawodowa pasja to stomatologia zachowawcza. Cechuje ją profesjonalizm i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. W pracy dba o bezstresowy przebieg wykonywanych przez nią zabiegów stomatologicznych. Jej hobby to jazda konna, podróże oraz żeglarstwo.

poznaj mnie

Absolwentka wydziału Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum w Krakowie. Oprócz stomatologii zachowawczej z zamiłowaniem zajmuje się endodoncją, sukcesywnie poszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Miłośniczka dobrej kuchni i gotowania. Wolny czas spędza na siłowni.

poznaj mnie

Absolwent kierunku Lekarsko-Dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeszcze w trakcie studiów pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, biorąc czynny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Po ukończeniu studiów odbył staż podyplomowy, równolegle odbywając roczny wolontariat na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im. Rydygiera w Krakowie. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i kongresach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jego główne zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza, nowoczesna endodoncja oraz chirurgia stomatologiczna. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

 

lek.stom. Francesco Manfredi

lek.stom. Krzysztof Furman

lek.stom. Anna Kwietniewska

poznaj mnie

Studia ukończył w 2004 roku na Uniwersytecie w Mesynie we Włoszech na Wydziale Stomatologii i Protetyki, gdzie kontynuował także studia II stopnia z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Po 10 latach praktyki lekarskiej we Włoszech, od 2014 roku mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją i protetyką na implantach, znakomicie radzi sobie również z przypadkami chirurgii ekstrakcyjnej. Pracuje zawsze z koferdamem i zawsze w powiększeniu (w lupach medycznych), dzięki czemu osiąga znakomite efekty pod względem jakości wykonania oraz estetyki. Niezwykle sympatyczny dla pacjentów, stara się by zawsze czuli się przy nim swobodnie. W wolnym czasie najbardziej lubi uprawiać sporty takie jak piłka nożna, Muay Thai, pływanie i jazda na nartach. Jego pasją są również motocykle oraz fotografia. Włoski jest jego językiem ojczystym, bardzo dobrze mówi po polsku.

 

Termina gli studi di Odontoiatria e Protesi Dentaria nel 2004 presso l’Università degli studi di Messina, in Italia, dove consegue anche Master di 2 livello in Odontoiatria Conservatrice ed Endodonzia. Dopo 10 anni di attività presso uno studio privato a Messina, vive e lavora da Settembre 2014 a Krakow. Si occupa principalmente di Odontoiatria Conservatrice, Endodonzia e Protesi su impianti, ma non ha problemi nei casi di Chirurgia Estrattiva. Svolge ogni sua attività professionale con ottiche ingrandenti e sotto diga di gomma, cercando di ottenere il massimo nella qualità estetica e funzionale. Sempre simpatico con i pazienti cerca di metterli quanto più possibile a loro agio, spiegando le caratteristiche di ogni piano di trattamento.

Nel tempo libero ama praticare più tipi di sport, come motociclismo, calcio, nuoto, Muay Thai e sci.

Oltre un comprensibile polacco, è madre lingua italiana.

poznaj mnie

W 2007 roku ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie. Swoją wiedzę nieustannie poszerza biorąc udział w licznych kursach i seminariach stomatologicznych. Wywodzi się z rodziny, w której stomatologia sięga aż do 3 pokolenia. W wolnym czasie poświęca się swojej największej pasji - grze na fortepianie.

poznaj mnie

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2013 roku. W naszej klinice Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją. Interesuje ją szczególnie stomatologia estetyczna, w tym kierunku pragnie się dalej rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. W wolnym czasie lubi czytać kryminały, podróżować i skakać ze spadochronu.

Dr n.med. Barbara Obuchowicz

specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

lek.stom. Anna Jurkowska

lek.stom. Dominika Dziedzic

poznaj mnie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2000 r. związana z Instytutem Stomatologii, gdzie pełni funkcję asystenta w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Posiada tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizację w zakresie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Szczególnie interesuje się endodoncją, mikroendodoncją oraz stomatologią zachowawczą. Pacjenci cenią ją za dokładność, delikatność  oraz skuteczność leczenia. Swoją wiedzę wciąż pogłębia na licznych kursach i szkoleniach. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci. Pasjonuje się podróżami oraz sportem.

 

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej główne zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka i ortodoncja. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Do leczenia każdego pacjenta podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Wolny czas spędza aktywnie, kocha podróże, sport i górskie wędrówki.

poznaj mnie

Ukończyła Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W kręgu jej zainteresowań medycznych jest stomatologia zachowawcza i pedodoncja. Uwielbia pracę z małymi Pacjentami, których darzy szczególną cierpliwością i wyrozumiałością. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach stomatologicznych z zakresu nowoczesnych metod leczenia. Prywatnie uwielbia muzykę, literaturę fantastyczną, snowboard i podróże.

lek. stom. Monika Majer

lek.med Ewa Kobielska

specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii

lek.stom. Magdalena Alfierowicz

poznaj mnie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Staż podyplomowy odbyła w Miejskim Centrum Stomatologii "Śródmieście". Jej zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza oraz pedodoncja. Oznacza się cierpliwością, empatią oraz holistycznym podejściem do pacjenta. Bardzo starannie i dokładnie wykonuje swą pracę. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, maluje (ulubiona technika to olej na płótnie) i czyta książki.

poznaj mnie
poznaj mnie

Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie odbyła staż podyplomowy w jednym z krakowskich gabinetów. W kręgu jej zainteresowań medycznych leży stomatologia zachowawcza i endodoncja. Wciąż poszerza swoją wiedzę w tych dziedzinach poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach. Czas wolny spędza tańcząc salsę, bachatę i kizombę oraz żeglując.

lek. med. Anna Kłęczek

specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

   

 

poznaj mnie
   

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Justyna Zapotoczna

Magda Sobolewska

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną w Krakowie na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje już 2 lata. Czynnie asystuje przy zabiegach z działu ortodoncji i endodoncji. Ukończyła kurs ergonomii pracy na cztery ręce. Jej zainteresowania to książka i podróże. Wolny czas spędza z rodziną poza Krakowem.

Iwona Szwaczka

Aneta Czekaj

 
poznaj mnie

Ukończyła Policealną Szkołę TEB na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 1,5 roku. Pasjonują ją podróże z rodziną, a w wolnych chwilach uwielbia czytać książki.

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W gabinecie stomatologicznym Denta-Med jest z nami od około roku. Asystuje przy zabiegach wykonywanych przez lekarza endodontę, głównie jest to praca na cztery ręce pod mikroskopem. Pasjonują ją wycieczki rowerowe w różne ciekawe miejsca. Wolne chwile poświęca swojej rodzinie.

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.