• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej, nasza klinika zajmuje się leczeniem i zapobieganiem próchnicy, leczeniem endodontycznym (popularnie określanym jako kanałowe), a także stomatologią estetyczną, leczeniem zmian na błonach śluzowych jamy ustnej oraz leczeniem ubytków u najmłodszych Pacjentów.


Próchnica jest określana jako choroba twardych tkanek zęba, takich jak szkliwo i zębina.

Nieleczona prowadzi do stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Z drugiej strony, jeżeli jest wykryta we wczesnym stadium może ulec zatrzymaniu, na skutek procesów remineralizacyjnych.


W Denta - Med przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne oraz leczenie i rekonstrukcje zniszczonych, wskutek próchnicy lub urazów, zębów.


Zabiegi wykonujemy pod skutecznym znieczuleniem, które jest bezpieczne zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, Pacjentów z chorobami serca, jak i innych.

 

 

W ramach zabiegów Stomatologii Zachowawczej wykonujemy:

  • Profilaktykę próchnicy u dzieci i dorosłych: lakowanie, lakierowanie;

  • Leczenie próchnicy: wypełnienia;

  • Stomatologia estetyczna: licówki, rekonstrukcje, odbudowa na włóknie szklanym;

  • Wybielanie zębów;

  • Leczenie nadwrażliwości;

  • Usuwanie złogów nazębnych ultradźwiękami, piaskowanie;

  • Endodoncję, czyli chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych oraz prawidłowe ich wypełnienie.

 

 

Lekarze

lek.stom. Agnieszka Małek - Łopatka

Kierownik ds. medycznych Denta-Med

lek.stom. Małgorzata Spiechowicz
specjalista stomatologii zachowawczej

dr n. med. Małgorzata Kantorowicz
specjalista periodontologii

poznaj mnie

Dyplom lekarza stomatologa uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją oraz stomatologią dziecięcą. Interesuje się również protetyką. W chwilach wolnych od pracy lubi podróżować albo oglądać filmy.

poznaj mnie

Absolwentka stomatologii na Akademi Medycznej w Krakowie. Posiada specjalizację ze stomatologii ogólnej. W Całodobowym Centrum Stomatologii Denta-Med jest z nami od szesnastu lat. Jej hobby to podróże, teatr, opera oraz dobra książka.

poznaj mnie

Asystent w Katedrze Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom ukończenia kierunku Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskała w 2008 roku. Posiada tytuł specjalisty periodontologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP). W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 2009 roku i opiekuje się Pacjentami wymagającymi specjalistycznego leczenia periodontologicznego – chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Prywatnie uwielbia wypoczywać aktywnie – uprawiając turystykę pieszą lub jeżdząc na rolkach. Chętnie oddaje się także pasji kulinarnej.

lek.stom. Magdalena Stworzewicz

lek.stom.  Agnieszka Urbańska

lek.stom. Małgorzata Żak

poznaj mnie

Ukończyła w 1995 roku Wydział Stomatologii na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Praktykę w zawodzie odbyła w Hamburgu, pod okiem doświadczonego lekarza stomatologii estetycznej. Od 1997 roku prowadzi praktykę dentystyczną z ukierunkowaniem na stomatologię estetyczną. Posiada biegłą znajomość języka niemieckiego i angielskiego.

poznaj mnie

W 2009 roku ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny na Śląskiej Akademii Medycznej. Główną jej stomatologiczną pasją jest endodoncja mikroskopowa i rozwiązywanie trudnych przypadków endodontycznych. Pani Doktor jest bardzo zaangażowana w pracę, każdy zabieg wykonuje z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. W codziennej pracy wykazuje się dużą empatią, stara się w jasny i przystępny sposób wytłumaczyć każdemu Pacjentowi skomplikowane leczenie, dzięki czemu każda wizyta przebiega w bezstresowej atmosferze. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach. Wolny czas spędza aktywnie, unikając nieefektywnego siedzenia na kanapie.

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum w Krakowie. Studia ukończyła w 2008 roku. Następnie odbyła staż w 5 Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Zawsze aktywnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach z zakresu endodoncji i stomatologii zachowawczej. Cechuje ją profesjonalizm, życzliwość i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. Posiada wyjątkową umiejętność zjednywania sobie Pacjentów – szczególnie tych najmłodszych. Jej pasje to podróże i poznawanie nowych miejsc.

 

lek.stom. Urszula Zajączkowska

lek.stom. Ewa Majcher

lek.stom.  Piotr Pochopień

poznaj mnie

W 2013 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jej zawodowa pasja to stomatologia zachowawcza. Cechuje ją profesjonalizm i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. W pracy dba o bezstresowy przebieg wykonywanych przez nią zabiegów stomatologicznych. Jej hobby to jazda konna, podróże oraz żeglarstwo.

poznaj mnie

Absolwentka wydziału Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum w Krakowie. Oprócz stomatologii zachowawczej z zamiłowaniem zajmuje się endodoncją, sukcesywnie poszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Miłośniczka dobrej kuchni i gotowania. Wolny czas spędza na siłowni.

poznaj mnie

Absolwent kierunku Lekarsko-Dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeszcze w trakcie studiów pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, biorąc czynny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Po ukończeniu studiów odbył staż podyplomowy, równolegle odbywając roczny wolontariat na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im. Rydygiera w Krakowie. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i kongresach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jego główne zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza, nowoczesna endodoncja oraz chirurgia stomatologiczna. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

 

lek.stom. Francesco Manfredi

lek.stom. Krzysztof Furman

lek.stom. Anna Kwietniewska

poznaj mnie

Studia ukończył w 2004 roku na Uniwersytecie w Mesynie we Włoszech na Wydziale Stomatologii i Protetyki, gdzie kontynuował także studia II stopnia z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Po 10 latach praktyki lekarskiej we Włoszech, od 2014 roku mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją i protetyką na implantach, znakomicie radzi sobie również z przypadkami chirurgii ekstrakcyjnej. Pracuje zawsze z koferdamem i zawsze w powiększeniu (w lupach medycznych), dzięki czemu osiąga znakomite efekty pod względem jakości wykonania oraz estetyki. Niezwykle sympatyczny dla pacjentów, stara się by zawsze czuli się przy nim swobodnie. W wolnym czasie najbardziej lubi uprawiać sporty takie jak piłka nożna, Muay Thai, pływanie i jazda na nartach. Jego pasją są również motocykle oraz fotografia. Włoski jest jego językiem ojczystym, bardzo dobrze mówi po polsku.

 

Termina gli studi di Odontoiatria e Protesi Dentaria nel 2004 presso l’Università degli studi di Messina, in Italia, dove consegue anche Master di 2 livello in Odontoiatria Conservatrice ed Endodonzia. Dopo 10 anni di attività presso uno studio privato a Messina, vive e lavora da Settembre 2014 a Krakow. Si occupa principalmente di Odontoiatria Conservatrice, Endodonzia e Protesi su impianti, ma non ha problemi nei casi di Chirurgia Estrattiva. Svolge ogni sua attività professionale con ottiche ingrandenti e sotto diga di gomma, cercando di ottenere il massimo nella qualità estetica e funzionale. Sempre simpatico con i pazienti cerca di metterli quanto più possibile a loro agio, spiegando le caratteristiche di ogni piano di trattamento.

Nel tempo libero ama praticare più tipi di sport, come motociclismo, calcio, nuoto, Muay Thai e sci.

Oltre un comprensibile polacco, è madre lingua italiana.

poznaj mnie

W 2007 roku ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie. Swoją wiedzę nieustannie poszerza biorąc udział w licznych kursach i seminariach stomatologicznych. Wywodzi się z rodziny, w której stomatologia sięga aż do 3 pokolenia. W wolnym czasie poświęca się swojej największej pasji - grze na fortepianie.

poznaj mnie

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2013 roku. W naszej klinice Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją. Interesuje ją szczególnie stomatologia estetyczna, w tym kierunku pragnie się dalej rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. W wolnym czasie lubi czytać kryminały, podróżować i skakać ze spadochronu.

Dr n.med. Barbara Obuchowicz

specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

lek.stom. Anna Jurkowska

lek.stom. Dominika Dziedzic

poznaj mnie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2000 r. związana z Instytutem Stomatologii, gdzie pełni funkcję asystenta w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Posiada tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizację w zakresie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Szczególnie interesuje się endodoncją, mikroendodoncją oraz stomatologią zachowawczą. Pacjenci cenią ją za dokładność, delikatność  oraz skuteczność leczenia. Swoją wiedzę wciąż pogłębia na licznych kursach i szkoleniach. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci. Pasjonuje się podróżami oraz sportem.

 

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej główne zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka i ortodoncja. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Do leczenia każdego pacjenta podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Wolny czas spędza aktywnie, kocha podróże, sport i górskie wędrówki.

poznaj mnie

Ukończyła Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W kręgu jej zainteresowań medycznych jest stomatologia zachowawcza i pedodoncja. Uwielbia pracę z małymi Pacjentami, których darzy szczególną cierpliwością i wyrozumiałością. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach stomatologicznych z zakresu nowoczesnych metod leczenia. Prywatnie uwielbia muzykę, literaturę fantastyczną, snowboard i podróże.

lek. stom. Monika Majer

lek.med Ewa Kobielska

specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii

lek.stom. Magdalena Alfierowicz

poznaj mnie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Staż podyplomowy odbyła w Miejskim Centrum Stomatologii "Śródmieście". Jej zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza oraz pedodoncja. Oznacza się cierpliwością, empatią oraz holistycznym podejściem do pacjenta. Bardzo starannie i dokładnie wykonuje swą pracę. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, maluje (ulubiona technika to olej na płótnie) i czyta książki.

poznaj mnie
poznaj mnie

Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie odbyła staż podyplomowy w jednym z krakowskich gabinetów. W kręgu jej zainteresowań medycznych leży stomatologia zachowawcza i endodoncja. Wciąż poszerza swoją wiedzę w tych dziedzinach poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach. Czas wolny spędza tańcząc salsę, bachatę i kizombę oraz żeglując.

lek. med. Anna Kłęczek

specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

   

 

poznaj mnie
   

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Justyna Zapotoczna

Magda Sobolewska

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną w Krakowie na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje już 2 lata. Czynnie asystuje przy zabiegach z działu ortodoncji i endodoncji. Ukończyła kurs ergonomii pracy na cztery ręce. Jej zainteresowania to książka i podróże. Wolny czas spędza z rodziną poza Krakowem.

Iwona Szwaczka

Aneta Czekaj

 
poznaj mnie

Ukończyła Policealną Szkołę TEB na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 1,5 roku. Pasjonują ją podróże z rodziną, a w wolnych chwilach uwielbia czytać książki.

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W gabinecie stomatologicznym Denta-Med jest z nami od około roku. Asystuje przy zabiegach wykonywanych przez lekarza endodontę, głównie jest to praca na cztery ręce pod mikroskopem. Pasjonują ją wycieczki rowerowe w różne ciekawe miejsca. Wolne chwile poświęca swojej rodzinie.

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.

 

 

 

 

CENNIK

PRZEGLĄD + KONSULTACJA / PORADA

50zł

WIZYTA NOCNA (21.00-8.00) + CENA ZABIEGU

45zł

SB OD 15,00 I ND CAŁY DZIEŃ + CENA ZABIEGU

35zł

ZNIECZULENIE MIEJSC. (citocartin,mepidont)

20zł

FUJI, LECZENIE PRÓCHNICY (opatrunek)

90zł

OTWARCIE ZĘBA

55zł

WYPEŁNIENIE ŚWIATŁOUTWARDZALNE (MAŁE)

150zł

WYPEŁNIENIE KOMPOZYTOWE WYSOCEESTETYCZNE  (MAŁE)

185zł

WYPEŁNIENIE ŚWIATŁOUTWARDZALNE (DUŻE)

200zł

WYPEŁNIENIE KOMPOZYTOWE WYSOCEESTETYCZNE  (DUŻE)

235zł

WYPEŁNIENIE PRZYSZYJKOWE

110zł

ODBUDOWA ZĘBA

260zł

ODBUDOWA ZĘBA NA SZTYFCIE

290zł

ODBUDOWA ZĘBA NA WŁÓKNIE SZKLANYM

370zł

ĆWIEK OKOŁOMIAZGOWY

25zł

USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO ULTRADŹWIĘKAMI (MAŁE)

85zł

USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO ULTRADŹWIĘKAMI (DUŻE)

125zł

PIASKOWANIE

130zł

WYBIELANE ZĘBA MARTWEGO ENDOPEROX (3 WIZYTY)

125zł

FLECZER (tlenek cynku)

35zł

WYBIELANIE LAMPĄ BEYOND

800zł

WYBIELANIE METODĄ NAKŁADKOWĄ

600zł

FLUORYZACJA

100zł

WKŁAD STANDARDOWY –TYTANOWY

(WZMOCNIENIE WYPEŁNIENIA)

65zł

KSZTAŁTKA-korona ochronna

70zł

IMPREGNACJA (leczenie profilaktyczne)

20zł

ŚCIĄGNIĘCIE KORONY AKRYLOWEJ

90zł

ŚCIĄGNIĘCIE KORONY METALOWEJ

90zł

OSADZENIE KORONY (OBCEJ)

60zł

ZNIECZULENIE WAND

45zł

ZNIECZULENIE BEZIGŁOWE

25zł

KSZTAŁTKA-korona ochronna z fleczera

35zł

PIERWSZA POMOC STOMATOLOGICZNA:

 

DEWITZALIZACJA + FLECZER

85zł

WSTĘPNE OPRACOWANIE KANAŁÓW + FLECZER

110zł

 

 

NARKOZY

ANALGOSEDACJA

335zł

PODANIE ANTYBIOTYKU DOŻYLNIE

25zł

SEDACJA WZIEWNA (Gaz rozweselający)

190zł

MASECZKA NOSOWA DO SEDACJI WZIEWNEJ

35zł

 

 

BADANIE RTG

RTG PUNKTOWE

15zł

RTG PUNKTOWE - W GABIONECIE PRZY UL. NA ZJEŹDZIE 13

20zł

RTG PANORAMICZNE NA PŁYCIE CD - PROMOCJA W GABINECIE PRZY UL. ŚW. GERTRUDY 4

40zł

RTG PANORAMICZNE NA KLISZY

50zł

RTG PANORAMICZNE NA PŁYCIE CD - W GABINECIE PRZY UL. NA ZJEŹDZIE 13

50zł

RTG PANORAMICZNE ODCINKOWE NA PŁYCIE CD

25 zł

RTG PANORAMICZNE ODCINKOWE NA KLISZY

30zł

RTG CEFALOMETRYCZNE NA PŁYCIE CD

60 zł

RTG CEFALOMETRYCZNE NA KLISZY

70zł

RTG CZASZKI PRZEDNIO TYLNE AP I PA NA PŁYCIE CD

60zł

RTG CZASZKI PRZEDNIO TYLNE AP I PA NA KLISZY

70zł

RTG STAWÓW SKRONIOWO - ŻUCHWOWYCH W ZWARCIU I ROZWARCIU NA PŁYCIE CD

50zł

RTG STAWÓW SKRONIOWO - ŻUCHWOWYCH W ZWARCIU I ROZWARCIU NA PŁYCIE CD

60zł

KOPIA ZDJĘCIA NA KLISZY

5zł

MIKROTOMOGRAFIA

90zł

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA ŻUCHWY LUB SZCZĘKI (1ŁUK)

200zł

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA ŻUCHWY I SZCZĘKI (RAZEM)

350 zł

TOMOGRAFIA ZATOK

250zł