• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Stomatologia dziecięca

Jako rodzice powinniśmy dbać o nasze Pociechy od samego początku. Tyczy się to również troski o zęby naszych Dzieci. W Denta-Med wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć! Dlatego też, od początku troszczymy się o zęby naszych najmłodszych Pacjentów.

 

Bardzo ważne jest, aby nasze Pociechy znalazły się pod właściwą opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Pozwoli to uniknąć skomplikowanego i nieraz kosztownego leczenia w dorosłym życiu.

 

Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądem, instruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia. Dzięki takiej wizycie Dziecko z chęcią weźmie udział w następnej, nie obawiając się jednocześnie przeprowadzanych zabiegów.

 

 

Oferujemy zarówno zabiegi profilaktyczne (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie bruzd i szczelin) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach posiadamy również wypełnienia kolorowe stosowane w zębach mlecznych.

Nasz gabinet pozostaje we współpracy z lekarzem ortodontą, co pozwala na profilaktykę i leczenie wad zgryzu.

 

 

SEDACJA WZIEWNA (gaz rozweselający) w Denta-Med

Często zdarza się, że dziecko odczuwa strach przed wizytą u dentysty. W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów umożliwiamy znieczulenie z użyciem gazu rozweselającego. Zabieg w sedacji jest możliwy dzięki urządzeniu, które wydziela tlen i podtlenek azotu. Ta mieszanka gazów jest całkowicie bezpieczna dla każdego Pacjenta. W efekcie, nasz mały Pacjent zachowuje same pozytywne wspomnienia z wizyty u dentysty. Podanie podtlenku azotu wprowadza dziecko w stan rozluźnienia i niweczy uczucie bólu. Podtlenek azotu to gaz, który nie uczula, nie podrażnia śluzówek, a także nie ma wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, Pacjent, który znajduje się pod wpływem działania gazu, zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

 

 

 

Jak wygląda zabieg z gazem rozweselającym?

Zabieg z użyciem gazu rozweselającego można z powodzeniem stosować u Pacjentów powyżej 3 roku życia. Gaz rozweselający podawany jest za pomocą specjalnej maski nosowej. Dlatego tak ważne jest, aby Pacjent potrafił nawiązać kontakt i utrzymywał współpracę z lekarzem. Zabieg nie może być wykonywany wbrew woli dziecka, ponieważ zmniejsza to skuteczność znieczulenia i może być przyczyną głębszego urazu psychicznego do dentystów. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać mrowienie w dłoniach, stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, ale także stan lekkości, bądź ciężkości. Zaledwie po 10 - 15 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu ustaje całkowicie.

 

 

 

 

Maseczki zabiegowe - Jak używać? Kiedy kupić?

W naszym gabinecie dostępne są maseczki nosowe o różnych ciekawych zapachach (takich jak wanilia, czy guma balonowa) oraz w trzech różnych rozmiarach (S, M, L). Można je zakupić bezpośrednio przed wizytą u dentysty i używać przy każdym kolejnym zabiegu (są wielokrotnego użytku). W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów zalecamy zakup maseczki na kilka dni przed wizytą u stomatologa i wypróbowanie jej z dzieckiem razem w domu. Założenie maseczki na nos malucha i wspólne ćwiczenia połączone z prostą czynnością oddychania przez nos sprawiają, że nasz mały Pacjent przyzwyczaja się do maseczki, nie boi się, gdy dentysta zakłada mu ją na nos ponownie podczas zabiegu, a także podświadomie przygotowuje się do wizyty. Takie proste ćwiczenia domowe można połączyć z rozmowami z naszym maluchem o spotkaniu z dentystą. Dzięki ćwiczeniom wykonanym w domu, nasz mały Pacjent będzie doskonale przygotowany do wizyty u stomatologa. A uczucie strachu zastąpi ciekawość i chęć współpracy z dentystą.

 

Koszt maseczki nosowej: 35 zł 

Koszt zabiegu w sedacji wziewnej (z gazem rozweselającym): 190 zł + opłata za wykonany zabieg stomatologiczny

 

Przeciwwskazania (zarówno dla małych, jak i dorosłych Pacjentów):

  • katar
  • powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych)
  • ciężkie choroby płuc (rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc)
  • choroby psychiczne
  • stwardnienie rozsiane
  • porfiria
  • myasthenia gravis
  • I trymestr ciąży

 

Serdecznie zapraszamy naszych Najmłodszych Pacjentów do zgłębienia tajemnic kliniki Denta - Med i poznania przyjaznych Dzieciom specjalistów.

 

 

Lekarze

lek.stom. Małgorzata Żak

lek.stom. Agnieszka Małek - Łopatka

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie. Studia ukończyła w 2008 roku. Następnie odbyła staż w 5 Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Zawsze aktywnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach z zakresu endodoncji i stomatologii zachowawczej. Cechuje ją profesjonalizm, życzliwość i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. Posiada wyjątkową umiejętność zjednywania sobie Pacjentów – szczególnie tych najmłodszych. Jej pasje to podróże i poznawanie nowych miejsc.

poznaj mnie

Dyplom lekarza stomatologa uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją oraz stomatologią dziecięcą. Interesuje się również protetyką. W chwilach wolnych od pracy lubi podróżować albo oglądać filmy.

lek.stom. Urszula Zajączkowska

lek.stom. Anna Kwietniewska

poznaj mnie

W 2013 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jej zawodowa pasja to stomatologia zachowawcza. Cechuje ją profesjonalizm i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. W pracy dba o bezstresowy przebieg wykonywanych przez nią zabiegów stomatologicznych. Jej hobby to jazda konna, podróże oraz żeglarstwo.

poznaj mnie

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2013 roku. W naszej klinice Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją. Interesuje ją szczególnie stomatologia estetyczna, w tym kierunku pragnie się dalej rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. W wolnym czasie lubi czytać kryminały, podróżować i skakać ze spadochronu.

lek. stom. Monika Majer

lek.stom. Magdalena Alfierowicz

poznaj mnie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż podyplomowy odbyła w Miejskim Centrum Stomatologii "Śródmieście". Jej zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza oraz pedodoncja. Oznacza się cierpliwością, empatią oraz holistycznym podejściem do pacjenta. Bardzo starannie i dokładnie wykonuje swą pracę. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, maluje (ulubiona technika to olej na płótnie) i czyta książki.

poznaj mnie

Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie odbyła staż podyplomowy w jednym z krakowskich gabinetów. W kręgu jej zainteresowań medycznych leży stomatologia zachowawcza i endodoncja. Wciąż poszerza swoją wiedzę w tych dziedzinach poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach. Czas wolny spędza tańcząc salsę, bachatę i kizombę oraz żeglując.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Justyna Zapotoczna

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.