• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Stomatologia dziecięca

Jako rodzice powinniśmy dbać o nasze Pociechy od samego początku. Tyczy się to również troski o zęby naszych Dzieci. W Denta-Med wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć! Dlatego też, od początku troszczymy się o zęby naszych najmłodszych Pacjentów.

 

Bardzo ważne jest, aby nasze Pociechy znalazły się pod właściwą opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Pozwoli to uniknąć skomplikowanego i nieraz kosztownego leczenia w dorosłym życiu.

 

Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądem, instruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia. Dzięki takiej wizycie Dziecko z chęcią weźmie udział w następnej, nie obawiając się jednocześnie przeprowadzanych zabiegów.

 

 

Oferujemy zarówno zabiegi profilaktyczne (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie bruzd i szczelin) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach posiadamy również wypełnienia kolorowe stosowane w zębach mlecznych.

Nasz gabinet pozostaje we współpracy z lekarzem ortodontą, co pozwala na profilaktykę i leczenie wad zgryzu.

 

 

SEDACJA WZIEWNA (gaz rozweselający) w Denta-Med

Często zdarza się, że dziecko odczuwa strach przed wizytą u dentysty. W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów umożliwiamy znieczulenie z użyciem gazu rozweselającego. Zabieg w sedacji jest możliwy dzięki urządzeniu, które wydziela tlen i podtlenek azotu. Ta mieszanka gazów jest całkowicie bezpieczna dla każdego Pacjenta. W efekcie, nasz mały Pacjent zachowuje same pozytywne wspomnienia z wizyty u dentysty. Podanie podtlenku azotu wprowadza dziecko w stan rozluźnienia i niweczy uczucie bólu. Podtlenek azotu to gaz, który nie uczula, nie podrażnia śluzówek, a także nie ma wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, Pacjent, który znajduje się pod wpływem działania gazu, zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

 

 

 

Jak wygląda zabieg z gazem rozweselającym?

Zabieg z użyciem gazu rozweselającego można z powodzeniem stosować u Pacjentów powyżej 3 roku życia. Gaz rozweselający podawany jest za pomocą specjalnej maski nosowej. Dlatego tak ważne jest, aby Pacjent potrafił nawiązać kontakt i utrzymywał współpracę z lekarzem. Zabieg nie może być wykonywany wbrew woli dziecka, ponieważ zmniejsza to skuteczność znieczulenia i może być przyczyną głębszego urazu psychicznego do dentystów. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać mrowienie w dłoniach, stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, ale także stan lekkości, bądź ciężkości. Zaledwie po 10 - 15 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu ustaje całkowicie.

 

 

 

 

Maseczki zabiegowe - Jak używać? Kiedy kupić?

W naszym gabinecie dostępne są maseczki nosowe o różnych ciekawych zapachach (takich jak wanilia, czy guma balonowa) oraz w trzech różnych rozmiarach (S, M, L). Można je zakupić bezpośrednio przed wizytą u dentysty i używać przy każdym kolejnym zabiegu (są wielokrotnego użytku). W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów zalecamy zakup maseczki na kilka dni przed wizytą u stomatologa i wypróbowanie jej z dzieckiem razem w domu. Założenie maseczki na nos malucha i wspólne ćwiczenia połączone z prostą czynnością oddychania przez nos sprawiają, że nasz mały Pacjent przyzwyczaja się do maseczki, nie boi się, gdy dentysta zakłada mu ją na nos ponownie podczas zabiegu, a także podświadomie przygotowuje się do wizyty. Takie proste ćwiczenia domowe można połączyć z rozmowami z naszym maluchem o spotkaniu z dentystą. Dzięki ćwiczeniom wykonanym w domu, nasz mały Pacjent będzie doskonale przygotowany do wizyty u stomatologa. A uczucie strachu zastąpi ciekawość i chęć współpracy z dentystą.

 

Koszt maseczki nosowej: 35 zł 

Koszt zabiegu w sedacji wziewnej (z gazem rozweselającym): 190 zł + opłata za wykonany zabieg stomatologiczny

 

Przeciwwskazania (zarówno dla małych, jak i dorosłych Pacjentów):

  • katar
  • powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych)
  • ciężkie choroby płuc (rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc)
  • choroby psychiczne
  • stwardnienie rozsiane
  • porfiria
  • myasthenia gravis
  • I trymestr ciąży

 

Serdecznie zapraszamy naszych Najmłodszych Pacjentów do zgłębienia tajemnic kliniki Denta - Med i poznania przyjaznych Dzieciom specjalistów.

 

 

Lekarze

lek.stom. Małgorzata Żak

lek.stom. Agnieszka Małek - Łopatka

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie. Studia ukończyła w 2008 roku. Następnie odbyła staż w 5 Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Zawsze aktywnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach z zakresu endodoncji i stomatologii zachowawczej. Cechuje ją profesjonalizm, życzliwość i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. Posiada wyjątkową umiejętność zjednywania sobie Pacjentów – szczególnie tych najmłodszych. Jej pasje to podróże i poznawanie nowych miejsc.

poznaj mnie

Dyplom lekarza stomatologa uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją oraz stomatologią dziecięcą. Interesuje się również protetyką. W chwilach wolnych od pracy lubi podróżować albo oglądać filmy.

lek.stom. Urszula Zajączkowska

lek.stom. Anna Kwietniewska

poznaj mnie

W 2013 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jej zawodowa pasja to stomatologia zachowawcza. Cechuje ją profesjonalizm i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. W pracy dba o bezstresowy przebieg wykonywanych przez nią zabiegów stomatologicznych. Jej hobby to jazda konna, podróże oraz żeglarstwo.

poznaj mnie

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2013 roku. W naszej klinice Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją. Interesuje ją szczególnie stomatologia estetyczna, w tym kierunku pragnie się dalej rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. W wolnym czasie lubi czytać kryminały, podróżować i skakać ze spadochronu.

lek. stom. Monika Majer

lek.stom. Magdalena Alfierowicz

poznaj mnie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż podyplomowy odbyła w Miejskim Centrum Stomatologii "Śródmieście". Jej zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza oraz pedodoncja. Oznacza się cierpliwością, empatią oraz holistycznym podejściem do pacjenta. Bardzo starannie i dokładnie wykonuje swą pracę. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, maluje (ulubiona technika to olej na płótnie) i czyta książki.

poznaj mnie

Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie odbyła staż podyplomowy w jednym z krakowskich gabinetów. W kręgu jej zainteresowań medycznych leży stomatologia zachowawcza i endodoncja. Wciąż poszerza swoją wiedzę w tych dziedzinach poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach. Czas wolny spędza tańcząc salsę, bachatę i kizombę oraz żeglując.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Justyna Zapotoczna

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.

 

 

 

CENNIK

PRZEGLĄD + KONSULTACJA

50zł

WIZYTA ADAPTACYJNA

50zł

WYPEŁNIENIE ZĘBA MLECZNEGO małe

100zł

WYPEŁNIENIE ZĘBA MLECZNEGO duże

130zł

OPATRUNEK

55zł

DEWITALIZACJA (z opatrunkiem)

75zł

USUNIĘCIE BEZ ZNIECZULENIA (z żelem, chlorkiem)

65zł

USUNIĘCIE ZĘBA MLECZNEGO ZE ZNIECZULENIEM

90zł

CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA MLECZNEGO

110zł

LAKOWANIE JEDNEGO ZĘBA

55zł

LAKOWANIE Z POSZERZENIEM BRUZDY JEDNEGO ZĘBA

120zł

LAPISOWANIE (I wizyta)

50zł

FLUORYZACJA ZĘBÓW STAŁYCH

110zł

FLUORYZACJA ZĘBÓW MLECZNYCH

85zł

REMINERALIZACJA ZĘBÓW MLECZNYCH

90zl 

REMINERALIZACJA ZĘBÓW STAŁYCH

              110zl

LAKIEROWANIE POJEDYŃCZEGO ZĘBA

20zł

OTWARCIE ZĘBA MLECZNEGO

50zł

TREPANACJA ROPNIA PODŚLUZÓWKOWEGO

60zł

PORADA PEDODONTYCZNA

50zł