• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Protetyka

Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony). Dzięki takim zabiegom poprawiamy estetykę oraz funkcję żucia, dbając przede wszystkim o komfort życia naszego Pacjenta.


 

Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe). Istnieje także możliwość połączenia ze sobą dwóch, omawianych  powyżej rodzajów protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).


 

Jakość naszych usług i uśmiech na Państwa twarzach jest dla nas priorytetem, dlatego też polecamy Państwu naszego Dyrektora do Spraw Medycznych, Doktora RAFAŁA SZLOSKA, znakomitego protetyka i specjalistę chirurgii stomatologicznej. Pan Doktor cieszy się niezwykle pozytywną opinią i zaufaniem wśród naszych Pacjentów. W 1997 roku ukończył studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2009 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Stomatologicznej. Pan Doktor Szlosek pracuje w naszej klinice Denta-Med od 2001 roku.


 

Nasz gabinet współpracuje z najlepszymi pracowniami, które wykonują prace protetyczne z najnowszych materiałów. Szczególnie polecamy uzupełnienia stałe na TYTANIE oraz KORONY CYRKONOWE. Są to uzupełnienia całkowicie biozgodne, niealergizujące i pozwalające na pełną diagnostykę organizmu (brak przeciwwskazań do wykonania REZONANSU MAGNETYCZNEGO).


 

Licówki porcelanowe - pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę. Jednocześnie pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba. Za pomocą licówek możemy skorygować również kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).


 

Korony porcelanowe - jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych, ale z dobrze zachowanym i prawidłowo przeleczonym korzeniem. W tym przypadku, konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.


 

Proponujemy całą gamę koron porcelanowych:

  • korony porcelanowe na stopie metalowym

  • korony porcelanowe na TYTANIE

  • korony cyrkonowe

  • korony PROCERA

 

Mosty porcelanowe - Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki Pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień, jak przy koronach porcelanowych.


 

Protezy szkieletowe - Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej Pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na odpowiednie utrzymanie jej na zębach i dobry efekt estetyczny.


 

Proteza szkieletowa na zasuwach - jest to połączenie uzupełnienia stałego (korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywana jest wtedy, gdy nie możliwe jest stałe uzupełnienie, a Pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.


 

Protezy akrylowe - wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.

 

 

Lekarze

Dyrektor ds. medycznych Denta-Med
lek.stom. Rafał Szlosek 
specjalista chirurgii stomatologicznej i protetyk 

dr n.med.  Adam Goławski

specjalista chirurgii stomatologicznej i protetyki

poznaj mnie

Doktor Rafał Szlosek, znakomity protetyk i specjalista chirurgii stomatologicznej. Pan Doktor cieszy się niezwykle pozytywną opinią i zaufaniem wśród naszych Pacjentów. W 1997 roku ukończył studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2009 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Stomatologicznej. Pan Doktor Szlosek pracuje w naszej klinice Denta-Med od 2001 roku. Jego pasje to rodzina, praca i podróże.

poznaj mnie

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Studia na wydziale lekarsko-dentystycznym ukończył w 1991 r. Po stażu podyplomowym rozpoczął specjalizację ze stomatologii ogólnej, a następnie z protetyki stomatologicznej, uzyskując w 1998 r. dyplom specjalisty. W 2004 r. podjął współpracę z Zakładem Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie w 2007 r. obronił pracę doktorską. Obecnie zatrudniony jako asystent w Poradni Chirurgii Stomatologicznej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu protetyki, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i sympozjach naukowych.  Lubi wypoczynek na łonie natury, pasjonat nart i żeglarstwa. W wolnych chwilach podróżuje.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra


Monika Duczmal – Wójtowicz
protetyk stomatologiczny

Marzena Sztefko
protetyk stomatologiczny

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

W 2002 roku ukończyła Medyczne Studium Zawodowe na kierunku Higienistka Stomatologiczna. 3 lata później została Protetykiem Dentystycznym dzięki edukacji w Krakowskiej Szkole Medycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach stomatologicznych, jak i protetycznych. Obecnie, poza wykonywaniem prac protetycznych, asystuje przy licznych zabiegach stomatologicznych wykonywanych w naszych gabinetach Denta-Med. Bardzo ceni sobie pracę zespołową oraz współpracę partnerską. W wolnych chwilach zdobywa górskie szczyty albo nurkuje.

poznaj mnie

Jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego na kierunku Protetyk Stomatologiczny. Systematycznie podnosi swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach i kursach protetycznych. W pracy najbardziej ceni sobie profesjonalizm i perfekcjonizm wykonywanych prac protetycznych. Aktualnie, poza pracą jako protetyk, czynnie asystuje przy zabiegach stomatologicznych w naszej klinice Denta-Med. W wolnym czasie lubi spacerować po górach, a także słuchać dobrej muzyki.

Iwona Szwaczka

Justyna Zapotoczna

 
poznaj mnie

Ukończyła Policealną Szkołę TEB na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 1,5 roku. Pasjonują ją podróże z rodziną, a w wolnych chwilach uwielbia czytać książki.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

 


 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.

 

 

CENNIK

KORONY

KORONA PUNKTOWA W MOŚCIE PORCELANOWYM

700zł

KORONA PORCELANOWA NA IMPLANTACH

2010zł

PUNKT W MOŚCIE NA IMPLANTACH

810zł

KORONA PEŁNOCERAMICZNA

1410zł

KORONA NA CYRKONIE

1600zł

INLAY, ONLAY KOMPOZYTOWY 

              350zl

INLAY,ONLAY PORCELANOWY

730zł

LICÓWKA PORCELANOWA

1010zł

KORONA METALOWA-LANA

260zł

KORONA OCHRONNA(TYMCZASOWA) PROTEMP

70zł

WKŁADY

WKŁAD KORONOWO-KORZENIOWY

310zł

WKŁAD KORONOWO-KORZENIOWY PORCELANOWY

600zł

PODPORA Z WŁÓKNA SZKLANEGO

1960zł

PROTEZY

 

PROTEZA AKRYLOWA POWYŻEJ 3 PKT.

650zł

MIKROPROTEZA AKRYLOWA 1-3 PKT

350zł

PROTEZA SZKIELETOWA (BEZ WZGLĘDU NA ILOŚĆ ZĘBÓW)

1550zł

SZYNOPROTEZA

1710zł

PROTEZA NYLONOWA (PŁYTA)

1010zł

PUNKT W PROTEZIE NYLONOWEJ

90zł

PROTEZA ACETALOWA

1810zł

PROTEZA ZĘBY IVOCLAR

660zł

ZBROJENIE PROTEZY AKRYLOWEJ ŁUKIEM

90zł

SZYNA RELAKSACYJNA

360zł

PODNIEBIENIE BEZBARWNE

60zł

ŁYŻKA INDYWIDUALNA

40zł

PRACE KOMBINOWANE

KORONA TELESKOPOWA

1210zł

ZATRZASK KULKOWY BREDENT

760zł

ZASUWA BOCZNA

760zł

ZATRZASK KULOWY NA WKŁADZIE KORONOWO-KORZENIOWYM

460zł

OBTURATOR

310zł

NAPRAWY I INNE

NAPRAWA PROTEZY AKRYLOWEJ

80zł

DOSTAWIENIE ZĘBA DO PROTEZY LUB KLAMRY(każdy kolejny punkt +35zł)

70zł

PODŚCIELENIE PROTEZY NA GORĄCO

230zł

PODŚCIELENIE PROTEZY NA ZIMNO

110zł

EXPRESS- wszystkie protezy

+50%