• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Protetyka

Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony). Dzięki takim zabiegom poprawiamy estetykę oraz funkcję żucia, dbając przede wszystkim o komfort życia naszego Pacjenta.


 

Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe). Istnieje także możliwość połączenia ze sobą dwóch, omawianych  powyżej rodzajów protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).


 

Jakość naszych usług i uśmiech na Państwa twarzach jest dla nas priorytetem, dlatego też polecamy Państwu naszego Dyrektora do Spraw Medycznych, Doktora RAFAŁA SZLOSKA, znakomitego protetyka i specjalistę chirurgii stomatologicznej. Pan Doktor cieszy się niezwykle pozytywną opinią i zaufaniem wśród naszych Pacjentów. W 1997 roku ukończył studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2009 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Stomatologicznej. Pan Doktor Szlosek pracuje w naszej klinice Denta-Med od 2001 roku.


 

Nasz gabinet współpracuje z najlepszymi pracowniami, które wykonują prace protetyczne z najnowszych materiałów. Szczególnie polecamy uzupełnienia stałe na TYTANIE oraz KORONY CYRKONOWE. Są to uzupełnienia całkowicie biozgodne, niealergizujące i pozwalające na pełną diagnostykę organizmu (brak przeciwwskazań do wykonania REZONANSU MAGNETYCZNEGO).


 

Licówki porcelanowe - pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę. Jednocześnie pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba. Za pomocą licówek możemy skorygować również kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).


 

Korony porcelanowe - jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych, ale z dobrze zachowanym i prawidłowo przeleczonym korzeniem. W tym przypadku, konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.


 

Proponujemy całą gamę koron porcelanowych:

  • korony porcelanowe na stopie metalowym

  • korony porcelanowe na TYTANIE

  • korony cyrkonowe

  • korony PROCERA

 

Mosty porcelanowe - Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki Pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień, jak przy koronach porcelanowych.


 

Protezy szkieletowe - Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej Pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na odpowiednie utrzymanie jej na zębach i dobry efekt estetyczny.


 

Proteza szkieletowa na zasuwach - jest to połączenie uzupełnienia stałego (korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywana jest wtedy, gdy nie możliwe jest stałe uzupełnienie, a Pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.


 

Protezy akrylowe - wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.

 

 

Lekarze

Dyrektor ds. medycznych Denta-Med
lek.stom. Rafał Szlosek 
specjalista chirurgii stomatologicznej i protetyk 

dr n.med.  Adam Goławski

specjalista chirurgii stomatologicznej i protetyki

poznaj mnie

Doktor Rafał Szlosek, znakomity protetyk i specjalista chirurgii stomatologicznej. Pan Doktor cieszy się niezwykle pozytywną opinią i zaufaniem wśród naszych Pacjentów. W 1997 roku ukończył studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2009 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Stomatologicznej. Pan Doktor Szlosek pracuje w naszej klinice Denta-Med od 2001 roku. Jego pasje to rodzina, praca i podróże.

poznaj mnie

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Studia na wydziale lekarsko-dentystycznym ukończył w 1991 r. Po stażu podyplomowym rozpoczął specjalizację ze stomatologii ogólnej, a następnie z protetyki stomatologicznej, uzyskując w 1998 r. dyplom specjalisty. W 2004 r. podjął współpracę z Zakładem Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie w 2007 r. obronił pracę doktorską. Obecnie zatrudniony jako asystent w Poradni Chirurgii Stomatologicznej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu protetyki, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i sympozjach naukowych.  Lubi wypoczynek na łonie natury, pasjonat nart i żeglarstwa. W wolnych chwilach podróżuje.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra


Monika Duczmal – Wójtowicz
protetyk stomatologiczny

Marzena Sztefko
protetyk stomatologiczny

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

W 2002 roku ukończyła Medyczne Studium Zawodowe na kierunku Higienistka Stomatologiczna. 3 lata później została Protetykiem Dentystycznym dzięki edukacji w Krakowskiej Szkole Medycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach stomatologicznych, jak i protetycznych. Obecnie, poza wykonywaniem prac protetycznych, asystuje przy licznych zabiegach stomatologicznych wykonywanych w naszych gabinetach Denta-Med. Bardzo ceni sobie pracę zespołową oraz współpracę partnerską. W wolnych chwilach zdobywa górskie szczyty albo nurkuje.

poznaj mnie

Jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego na kierunku Protetyk Stomatologiczny. Systematycznie podnosi swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach i kursach protetycznych. W pracy najbardziej ceni sobie profesjonalizm i perfekcjonizm wykonywanych prac protetycznych. Aktualnie, poza pracą jako protetyk, czynnie asystuje przy zabiegach stomatologicznych w naszej klinice Denta-Med. W wolnym czasie lubi spacerować po górach, a także słuchać dobrej muzyki.

Iwona Szwaczka

Justyna Zapotoczna

 
poznaj mnie

Ukończyła Policealną Szkołę TEB na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 1,5 roku. Pasjonują ją podróże z rodziną, a w wolnych chwilach uwielbia czytać książki.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

 


 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.