• czynne całą dobę 24h

 • również w niedzielę i święta

Periodontologia

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się leczeniem dziąseł i innych tkanek otaczających zęby. Na pierwszej wizycie periodontologicznej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, badanie kliniczne, a w razie potrzeby zleca bardziej szczegółowe badania dodatkowe: badanie RTG oraz morfologię krwi z rozmazem i poziomem glukozy.

Plan leczenia jest zawsze indywidualny i dopasowany do każdego Pacjenta, zaprojektowany na podstawie wywiadu oraz badań.


 

Periodontologia to dziedzina, która przychodzi z pomocą w przypadkach następujących dolegliwości:

 • nadwrażliwość na zmianę temperatury

 • powstawanie szpar między zębami

 • przemieszczanie się zębów

 • odsłonięcie szyjek zębowych

 • wydłużanie się koron zębów

 • rozchwianie zębów

 • nieprzyjemny zapach z ust

 • zaczerwienienie lub krwawienie dziąseł

 

W klinice Denta-Med, stosując specjalistyczne leczenie periodontologiczne, proponujemy Państwu następujące zabiegi:

 • skaling naddziąsłowy (usuwanie twardych złogów nazębnych);

 • skaling poddziąsłowy;

 • kiretaż zamknięty (jest to chirurgiczny zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości która jest przyczyną stanu zapalnego. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym);

 • kiretaż otwarty (stosowany jest w przypadku głębszych kieszonek przyzębnych; różnica między kiretażem zamkniętym a otwartym polega na stopniu odchylenia dziąsła, co pozwala na swobodny dostęp stomatologa do kieszonki zębowej i oczyszczeniu jej).

 

 

Lekarze

 

dr n. med. Małgorzata Kantorowicz 
specjalista periodontologii

 
 
poznaj mnie

Asystent w Katedrze Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom ukończenia kierunku Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskała w 2008 roku. Posiada tytuł specjalisty periodontologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP). W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 2009 roku i opiekuje się Pacjentami wymagającymi specjalistycznego leczenia periodontologicznego – chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Prywatnie uwielbia wypoczywać aktywnie – uprawiając turystykę pieszą lub jeżdząc na rolkach. Chętnie oddaje się także pasji kulinarnej.

 

 

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Justyna Zapotoczna

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.