• czynne całą dobę 24h

 • również w niedzielę i święta

Periodontologia

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się leczeniem dziąseł i innych tkanek otaczających zęby. Na pierwszej wizycie periodontologicznej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, badanie kliniczne, a w razie potrzeby zleca bardziej szczegółowe badania dodatkowe: badanie RTG oraz morfologię krwi z rozmazem i poziomem glukozy.

Plan leczenia jest zawsze indywidualny i dopasowany do każdego Pacjenta, zaprojektowany na podstawie wywiadu oraz badań.


 

Periodontologia to dziedzina, która przychodzi z pomocą w przypadkach następujących dolegliwości:

 • nadwrażliwość na zmianę temperatury

 • powstawanie szpar między zębami

 • przemieszczanie się zębów

 • odsłonięcie szyjek zębowych

 • wydłużanie się koron zębów

 • rozchwianie zębów

 • nieprzyjemny zapach z ust

 • zaczerwienienie lub krwawienie dziąseł

 

W klinice Denta-Med, stosując specjalistyczne leczenie periodontologiczne, proponujemy Państwu następujące zabiegi:

 • skaling naddziąsłowy (usuwanie twardych złogów nazębnych);

 • skaling poddziąsłowy;

 • kiretaż zamknięty (jest to chirurgiczny zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości która jest przyczyną stanu zapalnego. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym);

 • kiretaż otwarty (stosowany jest w przypadku głębszych kieszonek przyzębnych; różnica między kiretażem zamkniętym a otwartym polega na stopniu odchylenia dziąsła, co pozwala na swobodny dostęp stomatologa do kieszonki zębowej i oczyszczeniu jej).

 

 

Lekarze

 

dr n. med. Małgorzata Kantorowicz 
specjalista periodontologii

 
 
poznaj mnie

Asystent w Katedrze Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom ukończenia kierunku Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskała w 2008 roku. Posiada tytuł specjalisty periodontologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP). W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 2009 roku i opiekuje się Pacjentami wymagającymi specjalistycznego leczenia periodontologicznego – chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Prywatnie uwielbia wypoczywać aktywnie – uprawiając turystykę pieszą lub jeżdząc na rolkach. Chętnie oddaje się także pasji kulinarnej.

 

 

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Justyna Zapotoczna

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.

 

 

 

CENNIK

KONSULTACJA PERIODONTOLOGICZNA

100zł

LECZENIE BŁONY ŚLUZOWEJ JAMY USTNEJ

110zł

UNIERUCHOMIENIE ZĘBÓW ZA POMOCĄ SZYN (1 ząb)

85zł

KIRETAŻ ZAMKNIĘTY 1/4 ŁUKU

210zł

KIRETAZ ZAMKNIĘTY 1/2 ŁUKU

355zł

KIRETAŻ ZAMKNIĘTY (1 ZĄB)

85zł

ZABIEG PŁATOWY(+koszt materiału-w wypadku jego użycia)

510zł

PŁUKANIE KIESZONKI

55zł

APLIKACJA CHLOSITE (1 kieszonka)

125zł

KOREKTA WYPEŁNIENIA

55zł

LIKWIDACJA WĘZŁA URAZOWEGO

55zł

CHIRURGICZNE POKRYCIE RECESJI DZIĄSŁOWYCH (w zależności od metody)

310-710zł

WYDŁUŻENIE KORONY KLINICZNEJ (gingiewektomia)

210-310zł

LECZENIE STANU ZAPALNEGO PRZYZĘBIA

35zł