• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Ortodoncja

Wielu z nas pamięta wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to rówieśnicy wytykali nam wadę naszego zgryzu, a nawet śmiali się z niej. Sytuacja taka mogła wpłynąć bardzo niekorzystnie na naszą samoocenę. Dzięki ortodoncji, piękny i równy uśmiech jest współcześnie możliwy zarówno u małych dzieci, jak i dorosłych Pacjentów.

 

Ortodoncja jako dział stomatologii zajmuje się koordynowaniem i leczeniem wad zgryzu. W dobie współczesnej stomatologii, korygowanie tych wad może odbywać się bez względu na wiek Pacjenta. Kiedyś takie leczenie możliwe było jedynie na etapie wieku szkolnego.

 

W leczeniu wad zgryzu mogą być zastosowane aparaty ortodontyczne ruchome i stałe:

 

Aparat stały zakłada się na okres około 2 lat i tylko lekarz ortodonta może go zdjąć. Przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych.

 

Chcąc urozmaicić uśmiechy naszych Pacjentów wyposażyliśmy nasze gabinety w korolowe ligatury ortodontyczne. Dzięki nim, każdy z Państwa może nosić aparat z akcentami w swoim ulubionym kolorze. Z Denta - Med nawet mali Pacjenci nie będą obawiać się noszenia stałego aparatu ortodontycznego!

 

Aparaty ruchome stosowane są przeważnie u dzieci między 4-12 rokiem życia. Dziecko nosi taki aparat parę godzin w ciągu dnia i w nocy. Nie sprawia on większych problemów, gdyż w każdej chwili można go samodzielnie wyjąć.

 

Zadbaliśmy także o różnorodność ruchomych aparatów ortodontycznych. Nasi Pacjenci mogą wybrać aparat w każdym kolorze. Jesteśmy przekonani, że dzięki ulubionej kombinacji kolorów noszenie aparatu będzie przyjemnością, a nie problemem.

 

 

 

W naszej klinice Denta-Med możemy Państwu zaoferować kompleksowe leczenie ortodontyczne, gdzie lekarz ortodonta zajmuje się indywidualnie każdym Pacjentem:

 

  1. Na pierwszej wizycie lekarz specjalista wykonuje badania, przygotowuje modele diagnostyczne (gipsowe) zębów, robi zdjęcie rentgenowskie oraz fotograficzne. Następnie ustala plan leczenia Pacjenta.

  2. Kolejnym etapem jest założenie aparatu ortodontycznego oraz ustalenie wizyt kontrolnych, których systematyczność jest bardzo ważna na tym etapie.

  3. Po zakończeniu leczenia następuje zdjęcie aparatu i dbałość o utrzymanie uzyskanych efektów

 

 

Lekarze

lek.stom. Bożena Jurkiewicz – Ciurej 
specjalista ortodoncji i stomatologii ogólnej

poznaj mnie

Ukończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację ze stomatologii ogólnej uzyskała również w tej samej instytucji. W klinice Denta-Med Pani Doktor zajmuje się ortodoncją - dba, aby uśmiechy naszych Pacjentów były zdrowe i jak najpiękniejsze. Jej hobby to projektowanie ogrodów i rozwiązywanie sudoku.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Magdalena Sobolewska


Monika Duczmal – Wójtowicz
protetyk stomatologiczny
poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną w Krakowie na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje już 2 lata. Czynnie asystuje przy zabiegach z działu ortodoncji i endodoncji. Ukończyła kurs ergonomii pracy na cztery ręce. Jej zainteresowania to książka i podróże. Wolny czas spędza z rodziną poza Krakowem.

poznaj mnie

W 2002 roku ukończyła Medyczne Studium Zawodowe na kierunku Higienistka Stomatologiczna. 3 lata później została Protetykiem Dentystycznym dzięki edukacji w Krakowskiej Szkole Medycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach stomatologicznych, jak i protetycznych. Obecnie, poza wykonywaniem prac protetycznych, asystuje przy licznych zabiegach stomatologicznych wykonywanych w naszych gabinetach Denta-Med. Bardzo ceni sobie pracę zespołową oraz współpracę partnerską. W wolnych chwilach zdobywa górskie szczyty albo nurkuje

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.

 

 

 

CENNIK

KONSULTACJA PIERWSZORAZOWA

80zł

WIZYTA KONTROLNA Z APARATEM RUCHOMYM

70zł

APARAT RUCHOMY JEDNOSZCZĘKOWY

600zł

APARAT RUCHOMY DWUSZCZĘKOWY

800zł

ŚRUBA DODATKOWA

60-110zł

WYMIANA ŁUKU WARGOWEGO

90zł

NAPRAWA APARATU RUCHOMEGO + WYCISKI (+koszt wizyty)

110zł

RÓWNIA Z SAMOPOLIMERU

160zł

PŁYTKA PRZEDSIONKOWA

20zł

PŁYTKA ZGRYZOWA BITE-PLATE

310zł

MASKA DELEIRE'A

260zł

ŁUK PODNIEBIENNY

160zł

ŁUK PODJĘZYKOWY

310zł

APARAT STAŁY METALOWY

1610zł

APARAT STAŁY przód ceramiczny boki metalowe. Element

Ceramiczny od kła do kła, metal na zębach przedtrzonowcach

2010zł

ŁUK CERAMICZNY CAŁY

2300zł

ŁUK POLIKRYSTALICZNY CAŁY

2700zł

APARAT STAŁY PRZÓD POLIKRYSTALICZNY BOKI METALOWE

2200zł

QVAD HELIX, BIHELIX

700zł

OCENA ZDJĘCIA TELERTG

100zł

KONTROLA Z APARATEM STAŁYM

100zł

KONTROLA Z DWOMA APARATAMI STAŁYMI

170zł

PRZYKLEJENIE POJEDYNCZEGO ZAMKA

50zł

ZDERZAK WARGOWY

190zł

WYCIĄG ZEWNĄTRZUSTNY

460zł

RETAINER STAŁY + ZDJĘCIE APARATU

460zł

RETAINER RUCHOMY + ZDJĘCIE APARATU

460zł

APARAT NANCEA

400zł

WYCISKI DIAGNOSTYCZNE

110zł

TWIN-BLOCK

1300zł

RETAINER STAŁY + RETAINER WYJMOWANY W JEDNYM ŁUKU ZĘBOWYM

700zł

Pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie aparatem stałym w innym gabinecie

 

WIZYTA KONTROLNA

150zł

PRZYKLEJENIE ZAMKÓW

60zł

I ŁUK POWLEKANY

120zł

II ŁUKI POWLEKANE

200zł

ZASTOSOWANIE WYCIĄGÓW

50zł