• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Ortodoncja

Wielu z nas pamięta wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to rówieśnicy wytykali nam wadę naszego zgryzu, a nawet śmiali się z niej. Sytuacja taka mogła wpłynąć bardzo niekorzystnie na naszą samoocenę. Dzięki ortodoncji, piękny i równy uśmiech jest współcześnie możliwy zarówno u małych dzieci, jak i dorosłych Pacjentów.

 

Ortodoncja jako dział stomatologii zajmuje się koordynowaniem i leczeniem wad zgryzu. W dobie współczesnej stomatologii, korygowanie tych wad może odbywać się bez względu na wiek Pacjenta. Kiedyś takie leczenie możliwe było jedynie na etapie wieku szkolnego.

 

W leczeniu wad zgryzu mogą być zastosowane aparaty ortodontyczne ruchome i stałe:

 

Aparat stały zakłada się na okres około 2 lat i tylko lekarz ortodonta może go zdjąć. Przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych.

 

Chcąc urozmaicić uśmiechy naszych Pacjentów wyposażyliśmy nasze gabinety w korolowe ligatury ortodontyczne. Dzięki nim, każdy z Państwa może nosić aparat z akcentami w swoim ulubionym kolorze. Z Denta - Med nawet mali Pacjenci nie będą obawiać się noszenia stałego aparatu ortodontycznego!

 

Aparaty ruchome stosowane są przeważnie u dzieci między 4-12 rokiem życia. Dziecko nosi taki aparat parę godzin w ciągu dnia i w nocy. Nie sprawia on większych problemów, gdyż w każdej chwili można go samodzielnie wyjąć.

 

Zadbaliśmy także o różnorodność ruchomych aparatów ortodontycznych. Nasi Pacjenci mogą wybrać aparat w każdym kolorze. Jesteśmy przekonani, że dzięki ulubionej kombinacji kolorów noszenie aparatu będzie przyjemnością, a nie problemem.

 

 

 

W naszej klinice Denta-Med możemy Państwu zaoferować kompleksowe leczenie ortodontyczne, gdzie lekarz ortodonta zajmuje się indywidualnie każdym Pacjentem:

 

  1. Na pierwszej wizycie lekarz specjalista wykonuje badania, przygotowuje modele diagnostyczne (gipsowe) zębów, robi zdjęcie rentgenowskie oraz fotograficzne. Następnie ustala plan leczenia Pacjenta.

  2. Kolejnym etapem jest założenie aparatu ortodontycznego oraz ustalenie wizyt kontrolnych, których systematyczność jest bardzo ważna na tym etapie.

  3. Po zakończeniu leczenia następuje zdjęcie aparatu i dbałość o utrzymanie uzyskanych efektów

 

 

Lekarze

lek.stom. Bożena Jurkiewicz – Ciurej 
specjalista ortodoncji i stomatologii ogólnej

poznaj mnie

Ukończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację ze stomatologii ogólnej uzyskała również w tej samej instytucji. W klinice Denta-Med Pani Doktor zajmuje się ortodoncją - dba, aby uśmiechy naszych Pacjentów były zdrowe i jak najpiękniejsze. Jej hobby to projektowanie ogrodów i rozwiązywanie sudoku.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Magdalena Sobolewska


Monika Duczmal – Wójtowicz
protetyk stomatologiczny
poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną w Krakowie na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje już 2 lata. Czynnie asystuje przy zabiegach z działu ortodoncji i endodoncji. Ukończyła kurs ergonomii pracy na cztery ręce. Jej zainteresowania to książka i podróże. Wolny czas spędza z rodziną poza Krakowem.

poznaj mnie

W 2002 roku ukończyła Medyczne Studium Zawodowe na kierunku Higienistka Stomatologiczna. 3 lata później została Protetykiem Dentystycznym dzięki edukacji w Krakowskiej Szkole Medycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach stomatologicznych, jak i protetycznych. Obecnie, poza wykonywaniem prac protetycznych, asystuje przy licznych zabiegach stomatologicznych wykonywanych w naszych gabinetach Denta-Med. Bardzo ceni sobie pracę zespołową oraz współpracę partnerską. W wolnych chwilach zdobywa górskie szczyty albo nurkuje

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.