• czynne całą dobę 24h

  • również w niedzielę i święta

Endodoncja

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na usunięciu wewnętrznych tkanek zęba oraz wypełnieniu tych kanałów specjalistycznymi materiałami stosowanymi w tej dziedzinie stomatologii.

Wszystkie zabiegi odbywają się przy użyciu koferdamu, który zapewnia lepsze efekty leczenia. Wstępny pomiar długości kanałów korzeniowych wykonywany jest za pomocą najnowszej generacji elektronicznego urządzenia RAYPEX 5. Kanały opracowywane są za pomocą endomotoru TCM endo III, a następnie wypełniane przy użyciu techniki kondensacji bocznej gutaperki i systemu OBTURA, co zapewnia możliwie najszczelniejsze wypełnianie kanałów korzeniowych.


 

Zęby nieleczone mogą obumierać, prowadzi to dalszych infekcji w tkankach, które otaczają ząb. Mogą powstawać wtedy przetoki, ropnie, nasilają się dolegliwości bólowe i tym samym dochodzi do zaburzenia funkcjonowania całego organizmu. Jeśli dojdzie do zaawansowanej próchnicy, która drąży bardzo głęboko i dochodzi do miazgi, miazga ta obumiera i tym samym „obumiera ząb”. Aby odbudować strukturę zęba, lekarz endodonta usuwa jego infekcje oraz uszczelnia te kanały, zakładając wkłady koronowo-korzeniowe lub wypełnia je specjalistycznymi materiałami. Wkłady te mogą być wykonywane z nowoczesnych włókien szklanych, ale i cyrkonowych, wykonanych ze złota, bądź tytanu.

Specjalistyczne leczenie endodontyczne odbywa się pod mikroskopem LEICA M320, co gwarantuje wysoką precyzję leczenia. U Pacjentów, którzy leczyli się w innych gabinetach przeprowadzamy również zabiegi polegające na usuwaniu złamanych narzędzi endodontycznych.

 

 

Serdecznie Państwa zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której lekarze specjalizujący się w leczeniu endodontycznym, zajmą się indywidualnie Państwa przypadkiem oraz określą plan leczenia i finansowy.

 

 

Lekarze

lek.stom. Agnieszka Małek - Łopatka

lek.stom. Agnieszka Urbańska

lek.stom. Magdalena Homaj

poznaj mnie

Dyplom lekarza stomatologa uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją oraz stomatologią dziecięcą. Interesuje się również protetyką. W chwilach wolnych od pracy lubi podróżować albo oglądać filmy.

poznaj mnie

W 2009 roku ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny na Śląskiej Akademii Medycznej. Główną jej stomatologiczną pasją jest endodoncja mikroskopowa i rozwiązywanie trudnych przypadków endodontycznych. Pani Doktor jest bardzo zaangażowana w pracę, każdy zabieg wykonuje z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. W codziennej pracy wykazuje się dużą empatią, stara się w jasny i przystępny sposób wytłumaczyć każdemu Pacjentowi skomplikowane leczenie, dzięki czemu każda wizyta przebiega w bezstresowej atmosferze. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach. Wolny czas spędza aktywnie, unikając nieefektywnego siedzenia na kanapie.

 

poznaj mnie

W 2008 roku została absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Staż podyplomowy odbyła w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Od 2009 roku jest związana z kliniką Denta-Med, gdzie zajmuje się głównie endodoncją mikroskopową, stomatologią zachowawczą oraz profilaktyką stomatologiczną. W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę z zakresu ortodoncji oraz endodocji mikroskopowej. Jej pasje to podróże, literatura oraz kuchnia włoska.

lek.stom. Ewa Majcher

lek.stom. Małgorzata Żak

lek.stom. Piotr Pochopień

poznaj mnie

Absolwentka wydziału Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum w Krakowie. Oprócz stomatologii zachowawczej z zamiłowaniem zajmuje się endodoncją, sukcesywnie poszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Miłośniczka dobrej kuchni i gotowania. Wolny czas spędza na siłowni.

poznaj mnie

Absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie. Studia ukończyła w 2008 roku. Następnie odbyła staż w 5 Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Zawsze aktywnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach z zakresu endodoncji i stomatologii zachowawczej. Cechuje ją profesjonalizm, życzliwość i otwartość w stosunku do każdego Pacjenta. Posiada wyjątkową umiejętność zjednywania sobie Pacjentów – szczególnie tych najmłodszych. Jej pasje to podróże i poznawanie nowych miejsc.

poznaj mnie

Absolwent kierunku Lekarsko-Dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeszcze w trakcie studiów pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, biorąc czynny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Po ukończeniu studiów odbył staż podyplomowy, równolegle odbywając roczny wolontariat na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im. Rydygiera w Krakowie. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i kongresach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jego główne zainteresowania zawodowe to stomatologia zachowawcza, nowoczesna endodoncja oraz chirurgia stomatologiczna. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

lek.stom. Grażyna Bochenek

lek.stom. Anna Kwietniewska

poznaj mnie

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Posiada znaczne doświadczenie zawodowe zdobyte na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, poparte wieloma kursami teoretycznymi i praktycznymi. Nieustannie pogłębia swoją pasję w endodoncji mikroskopowej oraz stomatologii estetycznej. Zawodowo całkowicie oddana swoim Pacjentom. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 2006 roku. Wolne chwile poświęca swojej 5-letniej córce oraz pogłębia swoje zainteresowanie fotografią.

poznaj mnie

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2013 roku. W naszej klinice Denta-Med zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją. Interesuje ją szczególnie stomatologia estetyczna, w tym kierunku pragnie się dalej rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. W wolnym czasie lubi czytać kryminały, podróżować i skakać ze spadochronu.

lek.stom. Francesco Manfredi

Dr n.med. Barbara Obuchowicz

specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

poznaj mnie

Studia ukończył w 2004 roku na Uniwersytecie w Mesynie we Włoszech na Wydziale Stomatologii i Protetyki, gdzie kontynuował także studia II stopnia z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Po 10 latach praktyki lekarskiej we Włoszech, od 2014 roku mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją i protetyką na implantach, znakomicie radzi sobie również z przypadkami chirurgii ekstrakcyjnej. Pracuje zawsze z koferdamem i zawsze w powiększeniu (w lupach medycznych), dzięki czemu osiąga znakomite efekty pod względem jakości wykonania oraz estetyki. Niezwykle sympatyczny dla pacjentów, stara się by zawsze czuli się przy nim swobodnie. W wolnym czasie najbardziej lubi uprawiać sporty takie jak piłka nożna, Muay Thai, pływanie i jazda na nartach. Jego pasją są również motocykle oraz fotografia. Włoski jest jego językiem ojczystym, bardzo dobrze mówi po polsku.

 

Termina gli studi di Odontoiatria e Protesi Dentaria nel 2004 presso l’Università degli studi di Messina, in Italia, dove consegue anche Master di 2 livello in Odontoiatria Conservatrice ed Endodonzia. Dopo 10 anni di attività presso uno studio privato a Messina, vive e lavora da Settembre 2014 a Krakow. Si occupa principalmente di Odontoiatria Conservatrice, Endodonzia e Protesi su impianti, ma non ha problemi nei casi di Chirurgia Estrattiva. Svolge ogni sua attività professionale con ottiche ingrandenti e sotto diga di gomma, cercando di ottenere il massimo nella qualità estetica e funzionale. Sempre simpatico con i pazienti cerca di metterli quanto più possibile a loro agio, spiegando le caratteristiche di ogni piano di trattamento.

Nel tempo libero ama praticare più tipi di sport, come motociclismo, calcio, nuoto, Muay Thai e sci.

Oltre un comprensibile polacco, è madre lingua italiana.

poznaj mnie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2000 r. związana z Instytutem Stomatologii, gdzie pełni funkcję asystenta w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Posiada tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizację w zakresie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Szczególnie interesuje się endodoncją, mikroendodoncją oraz stomatologią zachowawczą. Pacjenci cenią ją za dokładność, delikatność  oraz skuteczność leczenia. Swoją wiedzę wciąż pogłębia na licznych kursach i szkoleniach. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci. Pasjonuje się podróżami oraz sportem.

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

Małgorzata Góra

Aneta Czekaj

Justyna Zapotoczna

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Policealną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med jest z nami od 6 lat, pracuje jako koordynator zaopatrzenia i zespołu asystentek. Wolny czas spędza z rodziną i na pieszych wycieczkach górskich.

poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W gabinecie stomatologicznym Denta-Med jest z nami od około roku. Asystuje przy zabiegach wykonywanych przez lekarza endodontę, głównie jest to praca na cztery ręce pod mikroskopem. Pasjonują ją wycieczki rowerowe w różne ciekawe miejsca. Wolne chwile poświęca swojej rodzinie.

poznaj mnie

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka Stomatologiczna, w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje od 6 lat. Aktualnie asystentka protetyka gnatologa. Swój wolny czas poświęca małej Lilianie.

Magda Sobolewska


Monika Duczmal – Wójtowicz
protetyk stomatologiczny

 
poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną w Krakowie na kierunku Asystentka Stomatologiczna. W Centrum Stomatologicznym Denta-Med pracuje już 2 lata. Czynnie asystuje przy zabiegach z działu ortodoncji i endodoncji. Ukończyła kurs ergonomii pracy na cztery ręce. Jej zainteresowania to książka i podróże. Wolny czas spędza z rodziną poza Krakowem.

poznaj mnie

W 2002 roku ukończyła Medyczne Studium Zawodowe na kierunku Higienistka Stomatologiczna. 3 lata później została Protetykiem Dentystycznym dzięki edukacji w Krakowskiej Szkole Medycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach stomatologicznych, jak i protetycznych. Obecnie, poza wykonywaniem prac protetycznych, asystuje przy licznych zabiegach stomatologicznych wykonywanych w naszych gabinetach Denta-Med. Bardzo ceni sobie pracę zespołową oraz współpracę partnerską. W wolnych chwilach zdobywa górskie szczyty albo nurkuje.

 

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.