IMPLANTOLOGIA STOMATOLOGICZNA

Mimo tego że stomatologia rozwinełą się na przestrzeni lat i świadomość dotycząca higieny jamy ustnej wzrosła, pacjenci nadal tracą swoje zęby z powodu chorób lub urazów. ​

DENTA-MED jesteśmy po to aby pomagać. Celem leczenia implantologicznego jest odbudowa uzębienia na implantach stomatologicznych, osiągnięcie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę zmian które nastąpiły w obrębie szczęki lub żuchwy przez utratę zębów  

 

DLACZEGO MY?

 

Znakomita kadra

Stale się rozwijamy i dbamy o jak najwyższą jakość oferowanych przez nas usług, dlatego też w DENTA-MED implantologią oraz chirurgią szczękowo-twarzową zajmuje się lek.stom Maciej Opach. Poniżej znajduję się tylko kilka z dyplomów oraz zaświadczeń o ukończoych kursach które otrzymał Pan Maciej:

 • Wprowadzenie do specjalizacji w chirurgii szczękowo-twarzowej
 • Etiopatogeneza, morfologia, rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie chirurgiczne wrodzonych oraz nabytych wad twarzowo-szczękowo-zgryzowych
 • Rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie swoistych oraz nieswoistych zapaleń tkanek miękkich i twardych części twarzowej czaszki oraz szyi, Kierunki szerzenia się oraz zasady leczenia ropni i ropowic części twarzowej czaszki
 • Złamania oczodołu - rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie
 • Torbiele szczęk oraz tkanek miękkich jamy ustnej twarzy i szyi. Etiopatogeneza, rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie
 • Zachowawcze i chirurgiczne leczenie złamań wyrostka kłykciowego żuchwy
 • Epidemiologia, rozpoznawanie oraz chirurgiczne i skojarzone leczenie złośliwych nowotworów części twarzowej czaszki i szyi
 • Etiopatogeneza, rozpoznawanie i leczenie chorób stawów skroniowo-żychwowych
 

Nagrody i wyróżnienia

Klinika Denta-Med uzyskała 5 miejsce sposród 10 najlepszych klinik w kraju w prestiżowym rankingu GCR - Global Clinic Rating z wynikiem 3.98 (średnia dla naszego kraju wynosi 2.42)

Jest to powód do dumy, ale również motywacja, by ciągle podnosić nasze standardy. Chcielibyśmy Państwu podziekować, bo to właśnie dziei Waszemu zaufaniu dziś możemy poszczycić się tak wysoką lokatą w tak prestiżowym konkursie.

 

Atrakcyjne ceny i możliwość spłaty w ratach

Szanowny Pacjencie, informujemy że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowych "z góry" i opłacane w dogodnych dla Państwa ratach.

WIĘCEJ O RATACH

 

 

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O IMPLANTACH

 

Co to jest implant?

Większość osób kojarzy słowo implant jako całość zęba. Natomiast sam implant stanowi substytut korzenia zęba, a dopiero korona na implancie odpowiada właściwej koronie zęba.

 

Czym jest sam implant?

Implant to kilkumilimetrowa śrubka z gwintem zewnętrznym i specjalnie przygotowaną powierzchnią tytanową, znajduje się w bezpośrednim w kontakcie z kością. Na implancie mocuje się łącznik, a na nim koronę, czyli widoczną część zęba. Długość implantów jest bardzo różna od 6 do 19 mm, natomiast szerokość waha się między 3 a 7 mm.

 

Z czego jest wykonany implant?

Materiał, z którego wykonany jest implant to tytan lub cyrkon. Tytan to srebrno-biały, niezwykle wytrzymały, biokompatybilny metal. Dzięki swoim unikalnym właściwościom tytan z powodzeniem stosowany jest od lat do produkcji implantów stomatologicznych. Tytan jest metalem, który doskonale przyswaja organizm. Dzięki temu występuje małe ryzyko odrzucenia przez organizm wszczepionych implantów lub pojawienia się alergii.

Implanty dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od występujących warunków.

 

Ile trwa wszczepienie implantu?

Sama procedura wszczepiania implantów przeprowadzana jest na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym i często jest mniej inwazyjnym zabiegiem od usunięcia zęba, na przykład ósemki.

Po zabiegu pacjent otrzymuje szereg zaleceń, które precyzyjnie określają, jak ma postępować w ciągu pierwszych tygodni, gdy mechaniczne połączenie z kością wytworzone jego wkręceniem, zostaje zamienione na biologiczną osteointegrację (połączenie implantu z kością). Przez 3-4 godziny pacjent przykłada do twarzy okłady z lodu.

Przez kilka dni unika gorących pokarmów i płynów, rezygnuje z wysiłku fizycznego, sportu. W specjalny sposób dba też o higienę jamy ustnej.

 

Czy wkręcenie implantu boli?

Wielu pacjentom wszczepienie implantów wydaje się wyjątkowo inwazyjną, a tym samym – bardzo nieprzyjemną i bolesną procedurą. Już sam opis zabiegu – nawiercanie kości, wkręcanie śruby, zszywanie dziąsła – wywołuje nieprzyjemne skojarzenia i jednoznacznie kojarzy się z bólem. Tymczasem z całą stanowczością należy podkreślić, iż jest to wrażenie całkowicie mylne, a wszczepienie implantów wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem niż choćby rutynowy zabieg operacyjnego usunięcia zatrzymanej ósemki. W praktyce jedynym nieprzyjemnym doznaniem, które staje się udziałem pacjenta, jest wibracja towarzysząca nawiercaniu otworu pod implant.

Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym, całkowicie eliminującym ból podczas leczenia. Warto dodać, że przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog zawsze się upewnia, czy dawka środka znieczulającego jest wystarczająca, a pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

 

Czy implanty są na zawsze?

Trwałość implantów nie jest ograniczona czasowo, bardzo dużo zależy od higieny jamy ustnej. Implant, podobnie jak naturalny ząb, chroniony jest przed infekcjami przez otaczające go dziąsło. Jeżeli implanty narażone będą na działanie bakterii z nieusuwanej płytki nazębnej, powstanie stan zapalny dziąsła, który w obrębie implantów nosi nazwę periimplantitis.

Chroniczne zapalenie spowodowane przez płytkę bakteryjną doprowadzi do zaniku kości i utraty implantu.

 

OFERTA LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

 

Zalety implantów:

Wskazania do stosowania implantów:

Przeciwwskazania do stosowania implantów:

W ramach leczenia implantologicznego wykorzystujemy najlepszej jakości wszczepy szanowanych producentów.

 

PRZEBIEG LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

 

 1. Konsultacja z lekarzem, mająca na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz jego oczekiwań względem leczenia.
   

 2. Zabieg wszczepienia implantu. Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 30-40 min. Zwykle na jednej wizycie można założyć kilka implantów (wtedy czas zabiegu jest dostosowany do potrzeb Pacjenta). Wprowadzony implant jest całkowicie schowany pod dziąsłem, a miejsce wszczepu jest zaszyte.
   

 3. W okresie 1 tygodnia po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe oraz nieznaczny obrzęk.
   

 4. Okres integracji implantu z kością trwa zazwyczaj od 3 do 6-ciu miesięcy (w przypadku braku integracji możliwe jest ponowne wszczepienie implantu).
   

 5. Jeżeli Pacjent ma wprowadzany implant razem z odbudową kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej, to czas integracji implantu z kością trwa do 9 miesięcy.
   

 6. Osadzenie uzupełnienia protetycznego na implancie (korona, most).

  W niektórych przypadkach po usunięciu zęba można zastosować natychmiastową implantację. Jest ona możliwa wówczas, gdy otwór po usuniętym zębie jest mniejszy niż średnica zaplanowanego implantu.

 

CENNIK LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

 

Przegląd i konsultacja / porada są darmowe, jeżeli pacjent rozpocznie leczenie w Gabinecie Denta-Med.

Prace oraz zabiegi nieujęte w cenniku wyceniane są indywidualnie.

 

KONSULTACJA IMPLANTOLOGICZNA

100zł

IMPLANT

* przy większej ilości stosowanych implantów cena może ulec zmniejszeniu

2500zł*

ODSŁONIĘCIE IMPLANTU (1 implant)

150zł

USUNIĘCIE NIEZINTEGROWANEGO IMPLANTU

1500zł

USUNIĘCIE NIEZINTEGROWANEGO IMPLANTU WRAZ Z REGENERACJĄ TKANKI KOSTNEJ

2500zł

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ - Nasze gabinety są do Twojej dyspozycji