• czynne całą dobę 24h

 • również w niedzielę i święta

Implantologia stomatologiczna

Co to jest implant?

Implant stomatologiczny - to wykonana z tytanu śruba pełniąca funkcję korzenia brakującego zęba. Tytan nie wyzwala w organizmie żadnych odczynów alergicznych, gdyż organizm akceptuje go jako tkankę własną. Implant po umieszczeniu w kości staje się ”naturalnym” korzeniem zęba, zapewniając stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, mostów jak i protez.


 

IMPLANTOLOGIA W DENTA-MED

 

W naszej klinice wykonujemy implanty niemieckiej firmy XIVE. Wybraliśmy ten produkt w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. XIVE jest uznaną i sprawdzoną firmą, funkcjonującą na rynku już od dekady. Gwarantuje najwyższe standardy z zakresu implantologii, stale unowocześniając swoje produkty. Ponadto, rozwiązania chirurgiczne i protetyczne XIVE są bardzo uniwersalne i precyzyjne. Innowacyjna konstrukcja gwintu oraz technika preparacji łoża gwarantują doskonałą pierwotną stabilizację we wszystkich rodzajach kości. Wszechstronny zakres elementów protetycznych zapewnia wysoce praktyczne i sprawdzone rozwiązania, na których można polegać nawet w najbardziej złożonych przypadkach.


 

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, zatrudniliśmy w naszej klinice doskonałego specjalistę, Doktora Nauk Medycznych DANIELA URYGĘ. Jest to lekarz cieszący się bardzo dobrą opinią zarówno pośród Pacjentów, jak i w środowisku medycznym. Doktor Daniel Uryga ukończył studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbył staż podyplomowy w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie. Brał udział w licznych konferencjach naukowych oraz kursach naukowo-szkoleniowych z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii. Obecnie jest związany z kliniką Denta-Med. Gwarantujemy, że Pan Doktor Daniel Uryga zapewni każdemu Pacjentowi leczenie na najwyższym poziomie, dlatego warto zgłosić się do niego już dziś!

 

Przebieg leczenia implantologicznego:

 

 1. Konsultacja z lekarzem, mająca na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz jego oczekiwań względem leczenia.
 2. Zabieg wszczepienia implantu:
  • wykonany w znieczuleniu miejscowym
  • trwa ok. 30-40 min
  • zwykle na jednej wizycie można założyć kilka implantów (wtedy czas zabiegu jest dostosowany do potrzeb Pacjenta)
  • wprowadzony implant jest całkowicie schowany pod dziąsłem, a miejsce wszczepu jest zaszyte
 3. W okresie 1 tygodnia po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe oraz nieznaczny obrzęk.
 4. Okres integracji implantu z kością trwa zazwyczaj od 3 do 6-ciu miesięcy (w przypadku braku integracji możliwe jest ponowne wszczepienie implantu).
 5. Jeżeli Pacjent ma wprowadzany implant razem z odbudową kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej, to czas integracji implantu z kością trwa do 9 miesięcy.
 6. Osadzenie uzupełnienia protetycznego na implancie (korona, most).

 

W niektórych przypadkach po usunięciu zęba można zastosować natychmiastową implantację. Jest ona możliwa wówczas, gdy otwór po usuniętym zębie jest mniejszy niż średnica zaplanowanego implantu.

 

Zalety implantów:

 • zapobiegają bezpowrotnemu zanikowi kości, który ma miejsce po usunięciu zęba;

 • zastępują naturalny korzeń zęba, dlatego też nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów aby odtworzyć braki;

 • zapewniają stabilność koron i mostów;

 • sprawność gryzienia jest taka jak naturalnych zębów;

 • przywracają funkcje i estetykę naturalnego uzębienia;

 • mają największą stabilność spośród wszystkich metod leczenia protetycznego.


 

Wskazania do stosowania implantów:

 • nie ma ograniczeń wiekowych (z wyjątkiem dzieci);

 • brak zawiązka zęba stałego;

 • nietolerancja protez konwencjonalnych;

 • braki jednozębowe;

 • braki wielozębowe o różnej rozpiętości;

 • brak wszystkich zębów.

 

Przeciwwskazania do stosowania implantów:

 • czynnikiem decydującym o możliwości założenia implantu jest stan zdrowia Pacjenta;

 • zmiany patologiczne w zakresie tkanek miękkich jamy ustnej oraz tkanki kostnej szczęki i żuchwy;

 • zgrzytanie i zaciskanie zębów;

 • niewystarczająca ilość tkanki kostnej do wprowadzenia implantu.

 

 

Lekarze

 

Dr n.med. Daniel Uryga
specjalista chirurgii stomatologicznej i implantologii 

 
 
poznaj mnie

Jest to lekarz cieszący się bardzo dobrą opinią zarówno pośród Pacjentów, jak i w środowisku medycznym. Doktor Daniel Uryga ukończył studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbył staż podyplomowy w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie. Brał udział w licznych konferencjach naukowych oraz kursach naukowo-szkoleniowych z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii. Obecnie jest związany z kliniką Denta-Med i przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii oraz implantologii. Gwarantujemy, że Pan Doktor Daniel Uryga zapewni każdemu Pacjentowi leczenie na najwyższym poziomie, dlatego warto zgłosić się do niego już dziś!

 

 

 

 

Asystentki i higienistki stomatologiczne

 

 

Natalia Adamczyk

 

 
poznaj mnie

Ukończyła Szkołę Medyczną w zawodzie Asystentki Stomatologicznej. Szczególnie interesuje się chirurgią stomatologiczną. W naszej klinice Denta-Med czynnie asystuje przy zabiegach periodontologicznych, chirurgicznych i implantacji. Uczestniczyła w kursach pierwszej pomocy, jak również w kursie ergonomii na cztery ręce. Brała udział w szkoleniu teoretyczno-praktycznym “Profesjonalna Asysta Implantologiczna”. Chętnie podnosi swoje kwalifikacje. Wolne chwile spędza w gronie najbliższych.

 

 

 

Elektroradiolog

 

Magdalena Cyganik

 
 
poznaj mnie

Ukończyła Krakowską Szkołę Medyczną w 2005 roku. Doświadczenie zyskała również podczas kursów praktycznych z zakresu: Ochrona Radiologiczna Pacjenta, Inspektor ochrony radiologicznej. Obecnie pracuje w naszym gabinecie przy ul. Gertrudy 4, jest odpowiedzialna za wykonywanie zdjęć w pracowni radiologicznej. Zawsze uprzejma, uśmiechnięta i gotowa, by pomóc naszym Pacjentom. Prywatnie interesuje się wizażem. Jej pasje to podróżowanie po świecie, wędrówki górskie oraz pływanie.